Chcesz świetnie czuć się w swoich ubraniach? Cenisz jakość? Troszczysz się o środowisko? Jeśli twoja odpowiedź na którekolwiek z pytań, brzmi "tak", Hemplution jest stworzone dla Ciebie.

 

Ta rewolucja rozpocznie się w szafie - Hemplution

Konopie to znana i powszechnie uprawiana na całym świecie roślina. Do niepozornych nie należy: rekordowe egzemplarze rosną nawet 9 metrów w górę. Liście konopi na stałe weszły do popkultury, a  ich kształtu nie sposób pomylić z żadnymi innymi. Jest to też roślina wszechstronna: z powodzeniem używa się jej w budownictwie, przemyśle samochodowym. Rośnie chętnie i bujnie, więc jest wydajnym materiałem do produkcji papieru i to najwyższej  jakości. Można z niej zrobić przyjazne dla ludzi i środowiska opakowania, a nawet pieluszki dla dziecka. To oczywiście nie wszystkie zalety konopi. Przez dziesięciolecia nieco zapomniana, dziś wraca do łask.  I bardzo dobrze.

Już Cesarstwo Rzymskie toczyło wojny o cenne włókna. Wytwarzano z niej 25 tysięcy różnorodnych przedmiotów: od lin do okrętów po wysokiej jakości olej spożywczy!  W XVII wieku nazywano ją królową wśród roślin: kto miał konopie, ten miał władzę i pieniądze. Oryginał amerykańskiej Deklaracji Niepodległości powstał na papierze konopnym.  Jeszcze w XVII wieku w USA można było trafić za kratki za odmowę (to nie żart!) uprawiania przynajmniej jednego krzaczka w swoim gospodarstwie. Do końca XIX wieku prawie wszystkie ubrania były szyte z włókna konopnego.  Co więc się stało? Dlaczego dziś nie możemy po prostu pójść do sklepu i kupić świetnej jakości, trwałych i estetycznych ubrań z konopi? Wyjaśnienie jest proste. W pewnym momencie światowy rynek podbiły  tanie ubrania z bawełny i syntetyków. Kupić za grosze, potem wyrzucić - cały zachodni świat, a w końcu także i Polska -  wpadł w pułapkę impulsywnego konsumowania.

Na szczęście zaczęliśmy zadawać pytania: czy to, co nakładam na swoje ciało, jest dla mnie zdrowe? Czy potrzebuję pięciu tanich sukienek? Może wole mieć dwie, ale doskonałej jakości? I wreszcie: czy wiem, kto szyje moje ubrania i jak jest wynagradzany za swoja pracę? Czy pracuje w godziwych warunkach? Odpowiedzią na potrzebę świadomego, zrównoważonego konsumowania, jest Hemplution, czyli konopna rewolucja. Jakie są nasze ubrania?

  • przyjazne dla skóry (idealne nawet dla osób z alergią)
  • bardzo trwałe (nie tracą formy po praniu, łatwo je uprasować)
  • ponadczasowe (postawiliśmy na prostotę i minimalizm, bo klasyka zawsze się obroni)
  • przeznaczone dla Niej, dla Niego i dla Dzieci
  • uszyte w Polsce (wiesz kto i w jakich warunkach je stworzył)
  • ekologiczne
  • wykonane z roślin (nie musisz krzywdzić zwierząt, żeby wyglądać świetnie)


Wierzymy w to, że w XXI wieku odpowiedzialność społeczna i współdziałanie są ważne. Oprócz tego chcemy działać nie szkodząc środowisku i zwierzętom. Dlatego postawiliśmy na trwały, ekologiczny i roślinny surowiec – konopie. Nasze ubrania zostały stworzone z przyjemnej w dotyku, higienicznej, łatwej w utrzymaniu tkaniny. Nasze konopie są uprawiane w Europie. Ich pozyskiwanie jest ekologiczne: są łatwe w uprawie, a do tego świetnie sprawdzają się jako reduktor dwutlenku węgla. 
Hemplution to prawdziwa rewolucja. Możesz ją  zacząć od swojej szafy.

    Dodaj komentarz