Najlepsze jeansy? Tylko z konopi!

Każdy z nas z całą pewnością ma w szafie niejedną parę jeansów. O tym, że spodnie te są niezwykle uniwersalne i z powodzeniem można łączyć je z elementami praktycznie każdej stylizacji, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale dzisiaj mało kto pamięta, jak wyglądała ich historia. Wiecie, że jeansy i konopie mają wiele wspólnego?

Przejdź do artykułu

Z miłości do natury, w pogoni za oryginalnym stylem

Dla wielu z nas ubrania to nie tylko naturalny, codzienny obowiązek, lecz także sposób na wyrażenie siebie i swojej osobowości. Warto jednak pamiętać o tym, by odzież i dodatki, które kupujemy, były efektowne, ale także zdrowe i bezpieczne dla naszego ciała. Wiecie, dlaczego warto postawić na te, wykonane z naturalnych włókien konopi?

Przejdź do artykułu

Ta rewolucja rozpocznie się w szafie

Chcesz świetnie czuć się w swoich ubraniach? Cenisz jakość? Troszczysz się o środowisko? Jeśli twoja odpowiedź na którekolwiek z pytań, brzmi "tak", Hemplution jest stworzone dla Ciebie. Konopie to znana i powszechnie uprawiana na całym świecie roślina. Do niepozornych nie należy: rekordowe egzemplarze rosną nawet 9 metrów w górę. Liście konopi na stałe weszły do popkultury, a ich kształtu nie sposób pomylić z żadnymi innymi.

Przejdź do artykułu

Czym są konopie?

Konopie to rośliny zielone, jednoroczne, jare rozdzielnopłciowe, dwupienne i wiatropylne, zaliczane do rodziny konopiowatych ( Cannabaceae ). Oprócz konopi do rodziny konopiowatych zaliczamy również siedemdziesiąt gatunków wiązowców zachodnich oraz dwa gatunki chmielu, z którego żeńskich kwiatów robi się piwo.

Przejdź do artykułu